niedziela, 30 grudnia 2007

Współistnienie Visty i XP w sieci LAN opartej o Sambę - problem z wędrującym profilami

W zarządzanej przeze mnie, jak dotąd homogenicznej, sieci opartej o serwer linuksowy z Sambą oraz stacje Windows XP pojawiła się pierwsza Vista, a z nią pierwszy problem. Jeśli profil XP jest zapamiętywany jako \\serwer\user\profil, to profil Visty jest zapamiętywany jako \\serwer\user\profil.V2. Wyczytałem też, że wędrujące (roaming) profile Visty i XP nie są kompatybilne! Problem wymaga rozpoznania i "nie chcem, ale muszem" się tym zająć.
Projekt nr 1: stworzyć linki między profil/Pulpit a profil.V2/Desktop itd, aby ustawienia wędrowały między kontami. Bo coś mi się wydaje, że link między profil a profil.V2 to zły pomysł...

sobota, 29 grudnia 2007

Domena tychy.biz.pl jest wolna!

Z ciekawości sprawdzałem stan domen związanych ze słowem "Tychy" i okazało się, że tytułowa tychy.biz.pl jest wolna. Jeśli ktoś reflektuje, niech rejestruje i robi BIZnes :)

Można też sprawdzić, co było pod tym adresem dawniej.

Przelewy bankowe w Sylwestra 2007

W Sylwestra 31.12.2007 r. odbędą się tylko dwie pierwsze sesje rozliczeniowe systemu ELIXIR. Szczegóły w komunikacie Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR).

Zobacz:

piątek, 28 grudnia 2007

Kurs euro dla zamówień publicznych obowiązujący od 1.01.2008

Aktualizacja: od 1.1.2010 obowiązuje nowy kurs.

Aktualizacja: od 1.1.2012 obowiązuje nowy kurs

Ogłoszono kurs złotego w stosunku do euro, stanowiący podstawę przeliczania zamówień publicznych (przetargów).
Od 1 stycznia 2008 roku kurs ten wynosi 3,8771 PLN/EUR.

Dziennik Ustaw Nr 241 z 27 grudnia 2007 Pozycja Nr 1763: ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych

Podstawa prawna: art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z poźn. zm.):

Prezes Rady Ministrów co najmniej raz na dwa lata określi, w drodze rozporządzenia, średni kurs złotego w stosunku do euro stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień, z uwzględnieniem ogłoszonych przez Komisję Europejską w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej równowartości progów stosowania procedur udzielania zamówień.

środa, 26 grudnia 2007

Kalendarz na rok 2008 do wydrukowania

Pro publico bono... komu się to przyda, niech korzysta. Kalendarz na rok 2008 w formacie GIF(1), GIF(2) i PDF do samodzielnego wydrukowania, a jak ktoś ma zacięcie, to i do edycji...

Aktualizacja 30.09.2008: wrzuciłem kalendarz na rok 2009.
Aktualizacja 27.07.2009: Jest już kalendarz na rok 2010.
Aktualizacja 2.08.2010: Dodałem kalendarz na rok 2011 

Zobacz inne wpisy poświęcone kalendarzom.

piątek, 21 grudnia 2007

Kalendarz na rok 2008: aplikacja Java dla telefonu komórkowego


Kalendarz 2008 to aplikacja wyświetlająca różne informacje o czasie. Program podaje informacje o imieninach w danym dniu, wschodzie i zachodzie Słońca i Księżyca, ile dni zostało do końca roku, numer dnia w roku, długość trwania dnia. Aplikacja podaje informacje o danym roku - dni rozpoczęcia pór roku, daty i godziny przejścia na czas letni i na zimowy. Dostępne są także informacje dotyczące faz Księżyca w danym miesiącu. Program ma możliwość wyszukiwania dnia imienin w danym roku.
Kalendarz 2008 zawiera także informacje na temat świąt państwowych, kościelnych oraz różnych dni, np. Dnia Ziemi. W aplikacji zawarta jest lista znaków zodiaku z odpowiednimi terminami i wiele innych, przydatnych informacji.


Które państwa należą do strefy Schengen?

OK, od dzisiaj Polska w związku z członkostwem w układzie z Schengen zniosła kontrolę na granicach z innymi krajami członkowskimi. A jakie inne państwa należą do strefy Schengen?

Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy.
Do strefy Schengen nie należą Wielka Brytania i Irlandia.

(źródło: Wikipedia). Patrz też: informacje na stronie MSWiA

wtorek, 11 grudnia 2007

Ogłoszono limit wpłat na IKE w 2008

4055,12 zł

Monitor Polski Nr 91 z 10 grudnia 2007, Pozycja Nr 992: OBWIESZCZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 27 listopada 2007 r. w sprawie wysokości kwoty wpłat na indywidualne konto emerytalne w roku 2008

Limit do wykorzystania w roku 2007 wynosi 3 697,00 zł.


poniedziałek, 10 grudnia 2007

Nowe wydawnictwo GUS: Ochrona środowiska 2007

7 grudnia 2007 została wydana kolejna publikacja GUS z cyklu "Ochrona środowiska". Opracowanie "Ochrona środowiska 2007" zawiera dane za rok 2006 na tle lat poprzednich. Zakres informacji obejmuje: komponenty środowiska (powierzchnię ziemi, gleby i kopaliny; wodę; powietrze; florę i faunę ze szczególnym uwzględnieniem środowiska leśnego i ochrony przyrody); czynniki zagrożeń – odpady przemysłowe i komunalne, hałas i promieniowanie; działalność na rzecz ochrony i kontroli stanu środowiska; ekonomiczne aspekty ochrony
środowiska.

sobota, 1 grudnia 2007

Jak zobaczyć plik DGN?

... nie mając Microstation? Skorzystać z Bentley View! Jest to darmowa przeglądarka plików DGN oraz AutoCad-owskich DWG i DXF, umożliwiająca ich oglądanie, wydruk i eksport do PDF. W celu pobrania należy się zarejestrować na stronie Bentley'a.

Serwer proxy w3cache.icm.edu.pl przestaje być ogólnodostępny :-(

Cytat ze strony ICM http://w3cache.icm.edu.pl/ograniczenie.txt:

"Szanowni Państwo,

z dniem 15.01.2008 dostęp do usługi w3cache.icm.edu.pl zostanie
ograniczony jednynie do adresów IP należących do wybranych jednostek
akademickich [...]

Połączenia z innych adresów będą odrzucane.

[...]"

sobota, 17 listopada 2007

V Tyski Konkurs Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego


Tegoroczna edycja konkursu została zakończona. Wyniki zamieszczono na stronie Kolegium.

NKJO gwarantuje laureatom przyjęcie na I rok nauki z pominięciem procedury rekrutacyjnej w roku szkolnym 2008/2009.
Dla finalistów konkursu przewidziano również inne nagrody.

Załącznik: Regulamin Konkursu w NKJO 2007-2008.doc

Warsztaty dla nauczycieli na temat zastosowania technologii informacyjnej w nauczaniu

NKJO w Tychach zorganizowało 6-godzinne warsztaty dla nauczycieli na temat zastosowania technologii informacyjnej w nauczaniu. Uczestnicy warsztatów poznali nowoczesne narzędzia technologii informacyjnej i metody pracy z wykorzystaniem zasobów Internetu: Webquest, Podcast i Mind Maps. Szkolenie odbyło się w dwóch terminach: 29.11.2007 i 14.12.2007 .

Załącznik: WARSZTATY - program ramowy.doc


piątek, 16 listopada 2007

Jak podejrzeć plik HPGL?

Można w Corelu. Ale nie każdy go ma. Dlatego polecam darmową alternatywę: BIT-View autorstwa TGSoft GmbH. Czyta pliki HPGL2/RTL oraz TIF i JPEG. Wersja darmowa nie umożliwia drukowania. Ale umożliwia zapis obrazka do pliku rastrowego :)

Format WMZ

Przy zapisie dokumentu w formacie HTML z Microsoft Word 2003 na dysku pojawia się plik imageXXX.wmz. Jest to, jak wykazało śledztwo :) skompresowany algorytem GZIP plik WMF. Po dekompresji (WinRAR sobie poradzi) i ew. zmianie rozszerzenia otrzymujemy w pełni funkcjonalny plik Windows Metafile. Analogiczna zależność podobno istnieje dla plików EMZ i EMF. Informację znalazłem w google groups.

niedziela, 21 października 2007

Instalacja Oxford Advanced Learner's Dictionary 6 - wersja sieciowa na Windows XP

Disclaimer 1: wiem, że to archeologia komputerowa. I co z tego? A nuż komuś jednak się to przyda...
Disclaimer 2: wiem, że niektóre rozwiązania to rodzaj voodoo. I co z tego? U mnie działa :-)

Zadanie: zainstalować OALD 6 w wersji sieciowej na serwerze i na stacjach klienckich Windows XP Professional - konta użytkowników z ograniczonymi prawami.

voodoo 1: nadać katalogowi sieciowemu ze słownikiem prawa RW dla wszystkich
voodoo 2: podmienić plik CDCOPS.DLL z folderu X:\ALD6INST\ALD002OU\BOOK na plik spod adresu http://www1.oup.co.uk/elt/multimedia/download/cdcops.zip
voodoo3: skopiować plik MCI16.OCX z folderu X:\ALD6INST\ALD002OU\SYS do
X:\ALD6INST\ALD002OU\BOOK.
voodoo 4: po instalacji klienta upewnić się, że ma prawa zapisu do folderu lokalnego (np. C:\OALD6)
voodoo 5: po instalacji klienta słownika uruchomić go pierwszy raz jako użytkownik z prawami administratora

I to by było na tyle...

poniedziałek, 3 września 2007

15 września 2007: Elektrownia "Łaziska" zaprasza

Elektrownia "Łaziska" zaprasza na organizowany w dniu 15 września 2007 Dzień otwarty z możliwością zwiedzania elektrowni oraz Muzeum Energetyki.

niedziela, 2 września 2007

ING: karta do OKO - cd.

(wstęp: patrz "ING Bank Śląski testuje karty do konta OKO")

Odebrałem kartę, jest to Maestro przedpłacona "Domowa Kasa", a jej subkonto ustawione jest na moje OKO. W związku z tym nie trzeba przelewać pieniędzy, środki schodzą bezpośrednio z konta OKO. Bankomat przy sprawdzaniu limitu podaje stan OKa. Karta ma ważność do listopada 2008, ale w umowie jest zastrzeżenie, że data ta nie ma znaczenia, karta ważna jest do końca roku. Wykonałem na razie tylko operacje bezgotówkowe i istotnie są bezprowizyjne. Transakcje pojawiają się w historii konta OKO, historia karty jest pusta. Nie wiem, czy będę testował wypłaty z bankomatów, bo nie mam takiej potrzeby. Ale z pewnością zatankuję na NESTE.

niedziela, 26 sierpnia 2007

Krótkie podsumowanie kompilacji aMule

Skompilowałem sobie dziś w nocy aMule 2.1.3. Z problemami, które mogą i innym wyskoczyć, dlatego tu się krótko produkuję. Kompilowałem na Linuksie Slackware 12.0. Ściągnąłem uprzednio bibliotekę wxWidgets dla GTK w wersji 2.8.4 i po jej skompilowaniu i instalacji, niestety, kompilacja aMule kończyła się niepowodzeniem (komunikat: error: 'class wxGIFDecoder' has no member named 'GetLogicalScreenWidth'). Po kilku próbach z różnymi ustawieniami znalazłem w internecie osobę z podobnym problemem i komentarzem, że przy wersji wxWidgets 2.6.4 tego problemu nie było. Zrobiłem więc downgrade z 2.8.4 do 2.6.4 i aMule hula :-)

niedziela, 19 sierpnia 2007

Sic transit gloria mundi... :(

Kaktus kwitł i przekwitł :(

Ostatnie podrygi...


i po ptokach :(

sobota, 18 sierpnia 2007

ING Bank Śląski testuje karty do konta OKO

Otrzymałem kilka dni temu ofertę wzięcia udziału w "pilotażowym programie
wprowadzenia karty płatniczej dołączonej do Otwartego Konta
Oszczędnościowego". Program ma trwać do końca roku i tyleż będzie ważna karta.. Wydanie karty - bezpłatne. Karta ma umożliwiać:

  • wpłaty we wpłatomatach,
  • wypłaty w bankomatach (w bankomatach ING pierwsza w miesiącu bezpłatna , kolejne - 8 zł, w pozostałych bankomatach wszystkie wypłaty po 8 zł)
  • transakcje bezgotówkowe - bezpłatnie.
Prawdopodobnie testowany jest też inny wariant usługi, z wypłatami z bankomatów oraz opłatami za transakcje bezgotówkowe po 5 zł, ale nie jestem tego pewien na 100%.

Podpisałem już umowę, czekam na PIN i kartę.

Aktualizacja: mam już kartę :)

środa, 1 sierpnia 2007

Kaktus saga continues :)

Windows XP: muzyka i filmy odtwarzają się z przerwami, komputer działa wolniej...

... częściej i dłużej komunikuje się z dyskiem. A w menadżerze sprzętu dla kanału IDE mamy tryb PIO, którego nie można przestawić w tryb DMA. WTF? Ano kolejne dobrodziejstwo Microsoftu, który uszczęśliwił nas ukrytym, automatycznym i nieodwracalnym zmniejszaniem prędkości dysku twardego w przypadku wystąpienia błędów w dostępie do dysku. Efekt: filmy i utwory muzyczne odtwarzają się z przerwami, dźwięk jest charczący bądź pojawia się echo. Rada miłościwie nam panującego Microsoftu? Usunąć (co skutkuje przeinstalowaniem przy restarcie) sterownik do kanału IDE. Na wystąpienie tego problemu szczególnie wrażliwe są notebooki, które często wyłączają dyski w celu oszczędzania energii. Patrz: Pomoc techniczna Microsoft - porada nr 817472.

wtorek, 31 lipca 2007

Kaktus kwitnie w najlepsze!


Jak zapowiadałem, ciąg dalszy fotostory z kwitnienia kaktusa :)

poniedziałek, 30 lipca 2007

DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek - wznowienie zbywania Jednostek Uczestnictwa

Jak informuje DWS Polska TFI S.A., od dnia 30 lipca 2007 zostało wznowione zbywanie jednostek uczestnictwa funduszu DWS FIO Top 25 Małych Spółek.

niedziela, 29 lipca 2007

"Angielskie czasy" - nowy ebook wydawnictwa Złote Myśli


"Ogólnie przyjmuje się, że czasów angielskich jest aż 13. Ale niektórzy uważają, że jest ich ponad 25. Jednak jeśli poznasz maksimum siedem angielskich czasów, to w zupełności Ci to wystarczy w komunikacji językowej i śmiało będziesz mógł porozumieć się w języku w stopniu zaawansowanym. [...] Anglicy używają tylko trzech, czterech, góra pięciu z nich."

Tytuł: Angielskie czasy
Autor: Anna Horochowik


Przeczytaj darmowy fragment, zobacz inne ebooki wydawnictwa Złote Myśli poświęcone nauce języków obcych.

Tu mi kaktus kwitnie!


Po paru latach przerwy, na nowym mieszkaniu doczekałem się pąków. CDN :-)

piątek, 27 lipca 2007

Darmowe jazzowe MP3

Acid Jazz, Bebop Jazz, Blues, Contemporary Jazz, Free / Avante Garde, Funk Jazz, Fusion Jazz, Latin / World, Latin Jazz, Mainstream Jazz, Pop Jazz, Reggae & Electronic & HipHop, Smooth Jazz, Streaming Interviews, Swing Jazz , Vocal Jazz - na JazzPromo.

Jazz i nie tylko - country, bluegrass, folk etc. - za darmo do słuchania lub ściągnięcia - http://music.download.com/

Miłego słuchania :)

czwartek, 19 lipca 2007

mKiosk w Tychach!

mBank uruchomił mKiosk w Tychach!

ul. Barona 37 (przy Centrum Balbina)

Aktualizacja: mKiosk jest przy ul. Edukacji

Na razie, niestety, bez wpłatomatu.

Zobacz pozostałe mKioski w województwie śląskim.

niedziela, 8 lipca 2007

Bikersplacetoo pod nowym adresem

Po niespodziewanym i niezrozumiałym usunięciu grupy przez Yahoo! Biker założył jej kontynuację na Google Groups. Patrz: http://groups.google.com/group/Bikersplacetoo/ i komercyjna strona Bikera http://www.bikersplacetoo.com/

Odczytywanie formatu MDI

Microsoft, w swej nieskończonej mądrości i dobroci dla użytkowników, wprowadził razem z pakietem Office pseudodrukarkę "Microsoft Office Document Image Writer". Ten wynalazek zapisuje dokumenty w formacie TIFF (ale tylko czarno-białe), lub MDI - kolorowe i otwierane wyłącznie przez Microsoft Office Document Imaging. Lub przez znaleziony przeze mnie free MDI Viewer - narzędzie w sam raz dla kogoś, kto nie ma MS Office, a został przez kogoś uszczęśliwiony dokumentem w tym formacie. Patrz: free MDI Viewer

Aktualizacja, 15.08.2007
Cytowana wyżej strona nie działa, autor ma nową pod adresem http://igorsw.googlepages.com/

Eksport danych z baz Paradox do .txt

Potrzebowałem dostać się do danych zapisanych w bazie w formacie Paradox. Nie chciało mi się pisać żadnego quick and dirty tool, więc znalazłem Exportizer'a. W wersji darmowej pozwala na eksport danych do pliku: .txt, .html, .xml, .rtf, .xls, .csv i .dbf. I wystarczy :) Aha, program czyta też z baz dBase. Patrz: Vitaliy Levchenko software

Windows XP, dyski sieciowe i chowające się Pen Drive

Windows XP ma taki bug/feature, że przypisuje napędom podłączanym przez USB (Pen Drive, aparaty cyfrowe, dyski zewnętrzne) pierwsze wolne literki nieprzypisane dyskom stałym (HD, CD), nie zwracając w ogóle uwagi na to, że literki te mogą być przypisane dyskom sieciowym. Przykład: mamy dysk C:, drugą partycję D:, CD-ROM/DVD E: i dysk sieciowy F:. Podłączamy Pen Drive i... nie ma go! Możemy go zobaczyć w "Zarządzaniu dyskami", możemy mu zmienić literkę na inną i cieszyć się dostępem - pod warunkiem, że nie podłączymy innego urządzenia, bo wtedy... da capo al fine. Och, i trzeba mieć uprawnienia administratora. Można też - co stosowałem - przesunąć literkę CD gdzieś daleko, np. jako R: Ale potrzeba jest armatką wynalazków, a Google wszystko widzi, i oto jest: USBDLM - USB Drive Letter Manager for Windows XP. Program należy rozpakować do dowolnego katalogu, utworzyć plik USBDLM.INI i zainstalować USBDLM -install.
Program jest darmowy do zastosowań prywatnych i niekomercyjnych. Patrz: Uwe Sieber's Homepage

Przekierowanie połączeń w TPSA

7.05.2011 WAŻNE! Obecnie numer, na który przekierowujemy, wpisujemy BEZ "0" na początku!

Aby przekierować bezwarunkowo wszystkie rozmowy przychodzące na inny numer, należy wstukać kod *21*0nnnnnnnnn# (gdzie nnnnnnnnn to numer stacjonarny z kierunkowym lub numer komórkowy z prefiksem sieci) i wcisnąć przycisk dzwonienia.

Aby wyłączyć powyższe przekierowanie, należy wstukać #21# i wcisnąć przycisk dzwonienia.

Analogicznie, aby przekierowywać połączenia w przypadku ich nieodbierania (przez ok. 4 "dzwonki), należy użyć kodu *61*0nnnnnnnnn#, a w celu wyłączenia #61#.

Aby przekierowywać przychodzące połączenia w przypadku zajętości, należy użyć kodu *67*0nnnnnnnnn#, a w celu wyłączenia #67#.

Należy pamiętać, że opłata pobierana jest od dzwoniącego za połączenie z naszym numerem oraz od nas - za połączenie z numerem docelowym.

Patrz: TPSA - usługi dla domu

Oglądanie plików Intergraph CIT

Jeżeli masz obrazek w formacie Intergraph CIT i chcesz go tylko zobaczyć lub skonwertować na inny, bardziej popularny format, nie musisz używać Microstation lub innego koszmarnie kosztownego oprogramowania CAD/GIS. Wystarczy darmowy XnView. Polecam! Program ma wersje dla: Windows, Linux x86, Linux ppc, FreeBSD x86, OpenBSD x86, NetBSD x86, Solaris sparc, Solaris x86, Irix mips, HP-UX, AIX.

Pliki CIT: rastrowe pliki graficzne, najczęściej skanowane mapy, zawierające oprócz treści graficznej również współrzędne obszaru.

Kosz na skasowane pliki w Sambie

Możliwość odzyskiwania skasowanych plików w Sambie jest już od dawna, ja dowiedziałem się o tym kilka miesięcy temu. Przypuszczam, że jeszcze paru osobom ta informacja może się przydać.
Aby uruchomić kosz sieciowy dla określonego udziału, należy w jego sekcji konfiguracyjnej dopisać następujące zaklęcia (przykładowe):

vfs object = recycle
recycle:repository = KOSZ_SIECIOWY
recycle:keeptree = Yes
recycle:versions = Yes
recycle:touch = True
recycle:exclude = *.tmp ~$* desktop.ini
recycle:exclude_dir = /tmp /temp /cache
recycle:directory_mode = 770

Ostatnia linijka jest istotna dla udziałów współużywanych przez kilku użytkowników, ponieważ domyślnie tworzone katalogi mają prawa 700.

Uwaga: kosz się nie opróżnia automatycznie, więc należy samemu zadbać o czyszczenie jego zawartości, np. przez uruchamianie z crona poleceń:

if [ -d ~/KOSZ_SIECIOWY ]
then
cd ~/KOSZ_SIECIOWY
find -size 0b -exec rm {} \;
find -type f -mtime +7 -exec rm {} \;
find -type d -empty -exec rmdir {} \;
fi
Patrz: samba.org

Uniwersalny sterownik urządzeń USB dla Windows 98se

Próbowałem niedawno bezskutecznie podłączyć Pen Drive'a do komputera z Win 98. Pen Drive działał z innymi komputerami, inne Pendrive'y działały na tym komputerze - a TEN PD z TYM komputerem nie chciały. Poguglałem chwilkę i znalazłem uniwersalny sterownik USB dla Windows 98se. I to działający. Gdyby podany link przestał działać, szukajcie w Internecie hasła nusb.exe lub Maximus Decim.

SQL z linii komend dla ODBC

Szukałem jakiegoś prostego narzędzia do wykonywania zapytań SQL do bazy MS Access z linii poleceń (docelowo z pliku BAT na wielu takich bazach). No i znalazłem, i to darmowy: t4eSQL. Programik wykorzystuje ODBC. Składnia:

dla zdefiniowanego źródła ODBC:
t4esql -d:"DSN:nazwa_zrodla" -q:"select * from tabela;"

dla dowolnej bazy Accesowej
T4eSql.exe -d:"Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};dbq=d:\sciezka\baza.mdb" -q:"select * from tabela;"

i już.

Patrz: tools4ever

Palm TX i Nokia 6810 przez Bluetooth - Era Tak Tak

Może komuś się przyda kolejny opis... ta konfiguracja u mnie działa

Connection:
Name: 6810PC
Connect to: PC
Via: Bluetooth
Device: Nokia 6810

Details
Speed: 57600
Flow Ctl: Automatic

Network
Service: era gprs tt
Username: erainternet
Password: erainternet
Connection: 6810PC

Details:
Connection type: PPP
Idle timeout: Never
Query DNS: v
IP Address: v Automatic

Script:
Send: at+cgdcont=1,"ip","erainternettt"
Send CR
Send ATD*99#
Send CR
Wait For: CONNECT
End

Uwaga na wpisywanie skryptu: po wpisaniu parametru dla Send lub Wait for należy zatwierdzić wpis poprzez wyjście z pola edycyjnego i kliknięcie gdziekolwiek indziej.

Modem USB Option GlobeSurfer ICON, Linux i Orange

Moja konfiguracja:

Linux kernel 2.6.20.4 - załadowane moduły option i usbserial

skrypt do połączenia:

pppd /dev/tts/USB0 921600 lock crtscts modem noauth defaultroute user internet password internet connect "chat -v ABORT ERROR '' at\&f OK AT+CPIN=1234 OK; chat -v '' AT_OPSYS=5 OK ATD*99# CONNECT"

  • zamiast 1234 wstaw PIN do swojej karty
  • zamiast /dev/tts/USB0 może być /dev/ttyUSB0
  • może być AT_OPSYS=1 w celu wymuszenia UMTS

Najbardziej pomocna była strona Unofficial Option Fusion Linux HOWTO (Autor: Paul Hardwick)

Zobacz też strony OPTION i Orange

Zakresy adresów IP przypisane do usługi: 87.96.0.0/17 i 91.94.0.0/16

Aktualizacja: z początkiem grudnia 2007 doszła kolejna klasa adresowa: 79.162.0.0/18

Godziny pracy *marketów w GOP-ie

Tychy
Tesco Towarowa: 24h/7d
Tesco Edukacji: 7-23/7d
Real: pon-sob 8-22 nd 9-20
OBI: Pon. - Sob.: 08:00-21:30 Niedz.: 10:00-19:00

Mysłowice
Real: pon-sob 8-22 nd 9-21
Kaufland: pon-sob 7-22 nd 7-20
TESCO: 6-24/7d
Plus: pon-sob 8-21 nd 10-18

Katowice
Real: pn-czw,sob: 9-21 pt:9-22 niedz.: 9-20
Carrefour: pon-sob 8.30-22.00, niedz 8.30-20.00
Auchan: pn - sob 8:00-22:00 niedziela 9:00-21:00
OBI: Pon. - Sob.: 07:30-21:00 Niedz.: 10:00 -19:00
Castorama: pon.-pt. 7:00-21:00 sobota 8:00-20:00 niedziela 10:00-19:00
Praktiker: pon.-sob. 7:30-21:00 niedz. 10:00-20:00
MediaMarkt: Poniedziałek - Sobota: 09.00 do 21.00 Niedziela: 10.00 do 20.00
IKEA: pon-sob 10-22, nd 10-20

Czeladź
Real: pn-sob: 9.00 - 21.00 niedz: 10-20
Praktiker: Pon.-sob. 9:00-21:00 Niedz. 10:00-20:00
MediaMarkt: Poniedziałek - Sobota: 09.00 do 21.00 Niedziela: 11.00 do 20.00

Mikołów
Auchan: pn - sob 8:30-22:00 niedz 9:00-20:00

Sosnowiec
Auchan: pn - sob 8:30-22:00 niedz 9:00-20:00
Real: pon. - czw., sob: 9.00 - 21.00 pt: 9.00 - 22.00 niedz: 10.00 - 20.00
Castorama: pon.-pt. 7:00-21:00 sobota 8:00-20:00 niedziela 10:00-19:00
LeroyMerlin: pn - pt 7:00-21:00 sobota 8:00-21:00 niedziela 9:00-20:00

Chorzów
Castorama: pn.-pt. 7:00-21:00 sobota 8:00-20:00 niedziela 10:00-19:00

Jest Slackware 12.0!

2 lipca 2007: jedna z najstarszych dystrybucji Linuksa wiecznie żywa! :-) Oparta na jądrze 2.6.21.5, z glibc 2.5 i gcc 4.1.2. Strona domowa: The Slackware Linux Project, sposoby pobrania (3 CD instalacyjne + 3 CD ze źródłami lub 1 DVD).

Obserwatorzy

Popularne posty