Pokazywanie postów oznaczonych etykietą nokia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą nokia. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 11 stycznia 2009

Oprogramowanie dla Symbiana S60 3rd, które mam zainstalowane na mojej Nokii E70

Od roku używam Nokii E70, wyposażonej w system Symbian S60 3 edycja. Postanowiłem się pochwalić programami, które mam na niej zainstalowane i których częściej lub rzadziej używam.

  • Cryptex - prosta aplikacja do szyfrowania danych
  • Token GSM z Eurobanku
  • Bombus - klient Jabbera
  • Avantgo - aplikacja do ściągania i przeglądania stron WWW offline
  • CellPos - do tworzenia mapy nadajników sieci komórkowych (płatna)
  • putty - wiadomo - klient SSH
  • Gmail - klient Gmail :)
  • LogExport - eksportuje rejestr połączeń do pliku .CSV
  • Screenshot - zrzut ekranu do pliku w pamięci telefonu
  • VNCViewer - klient VNC
  • Mirror Lite - aplikacja zapisująca kopie wszystkich przychodzących (w wersji płatnej także wychodzących) wiadomości tekstowych
  • HandyWi - skaner sieci Wi-Fi
  • FontMagnifier - aplikacja do zmiany rozmiaru czcionki na ekranie telefonu
  • Spam Manager - filtr przychodzących połączeń i sms-ów
  • NaviExpert - nawigacja satelitarna (płatna)
  • KeePassJ2ME - rozbudowane narzędzie do zarządzania hasłami; komórkowa wersja programu KeePass
  • Swim - narzędzie do automatycznej, cyklicznej synchronizacji kalendarza, notatek, kontaktów z serwisami internetowymi (np. GooSync, MobiCal, Nokia Backup)
  • Google Maps - mapy Google w komórce. Ustalanie położenia na podstawie sygnału GPS lub lokalizacji stacji bazowych GSM/UMTS, wyznaczanie tras, widok z satelity.
  • Mobbler - mobilny odtwarzacz i scrobbler dla serwisu last.fm
  • Y-Browser - menadżer plików
  • Handy Calendar - rozbudowany zamiennik kalendarza systemowego (płatny)
Wiele z powyższych programów ma także wersje dla innych wersji Symbiana S60, S80, S90 oraz UIQ.

Ponadto korzystam z płatnej wersji usługi GooSync, umożliwiającej synchronizację kalendarza i kontaktów telefonu z Kalendarzem Google i kontaktami Gmail.

niedziela, 8 lipca 2007

Palm TX i Nokia 6810 przez Bluetooth - Era Tak Tak

Może komuś się przyda kolejny opis... ta konfiguracja u mnie działa

Connection:
Name: 6810PC
Connect to: PC
Via: Bluetooth
Device: Nokia 6810

Details
Speed: 57600
Flow Ctl: Automatic

Network
Service: era gprs tt
Username: erainternet
Password: erainternet
Connection: 6810PC

Details:
Connection type: PPP
Idle timeout: Never
Query DNS: v
IP Address: v Automatic

Script:
Send: at+cgdcont=1,"ip","erainternettt"
Send CR
Send ATD*99#
Send CR
Wait For: CONNECT
End

Uwaga na wpisywanie skryptu: po wpisaniu parametru dla Send lub Wait for należy zatwierdzić wpis poprzez wyjście z pola edycyjnego i kliknięcie gdziekolwiek indziej.

Obserwatorzy

Popularne posty