Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sio. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sio. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 21 września 2010

System Informacji Oświatowej (SIO) - jest już aplikacja do przekazywania danych wg stanu na 30 września

Na stronie Centrum Informatycznego Edukacji pojawiły się już terminy przekazywania baz danych oświatowych w systemie informacji oświatowej według stanu na 10 września 2010 r. oraz aplikacja SIO w wersji 3.9.0. Proponuję śledzić jak zwykle stronę ze zmianami...

Aktualizacja 21.09.2010:
Mamy już aplikację w wersji 3.9.2. Natomiast nie ma jeszcze tabelki z terminami przekazywania baz.

Aktualizacja 5.09.2011
Informacje o aplikacji na wrzesień 2011

piątek, 19 marca 2010

SIO marzec 2010

SIO (System Informacji Oświatowej) w wersji 3.8.0 (do sporządzenia raportu wg stanu na 31 marca 2010) jest już dostępny na stronie http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/pliki-do-pobrania.html. Terminy przekazywania danych są na stronie http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/74-terminy-przekazywania-baz-danych-owiatowych-w-systemie-informacji-owiatowej-wedug-stanu-na-31-marca-2010-r.html (dla szkół - termin przekazania danych to 6 kwietnia).

Aktualizacja 12.03.2010

Już są wersje 3.8.01 i 3.8.02 (z 11.03.2010)

Aktualizacja 14.03.2010

Mamy już wersję 3.8.03 (z 12.03.2010)

Aktualizacja 18.03.2010

Mamy już wersję 3.8.05 (z 17.03.2010)

Aktualizacja 5.09.2011
Informacje o aplikacji na wrzesień 2011

czwartek, 1 października 2009

System Informacji Oświatowej (SIO) - nowy program na wrzesień 2009

Już są informacje o SIO na wrzesień.

Aktualizacja 30.08.2009
SIO ewoluuje! Pojawiły się wersje 3.7.01 oraz 3.7.02. Do pobrania pod powyższym linkiem. Czy MEN się wstydzi tych poprawek, że informacje o nich zamieszczane są tak dyskretnie na stronie opisanej tylko wewnątrz programu? Oto jej adres pro publico bono: http://esio.men.gov.pl/updates/changes.html

Aktualizacja 31.08.2009
Już jest 3.7.03

Aktualizacja 5.09.2009
Zauważyłem 3.7.05!

Aktualizacja 7.09.2009
3.7.06...

Aktualizacja 13.09.2009
W międzyczasie pojawiły się wersje 3.7.07, 3.7.08 i - ostatnia jak na razie - 3.7.09. Notabene straszne kuriozum, bo... ma możliwość wyłączania sprawdzania aktualizacji.

Aktualizacja 15.09.2009

Jeszcze na ostatnią chwilę wyskoczyła wersja 3.7.10 :-P

Aktualizacja 21.09.2009

i mamy 3.7.11!

Aktualizacja 22.09.2009

3.7.11 zniknęła z listy aktualizacji, wciąż najnowszą jest 3.7.10

Aktualizacja 24.09.2009

3.7.11 ponownie pojawiła się na liście, są też pliki do pobrania. Oraz terminy przekazywania danych wg stanu na 30 września.

Aktualizacja 26.09.2009

Wczoraj pojawiła się wersja 3.7.12

Aktualizacja 30.09.2009

Jest już wersja 3.7.13

c.d. - być może -  n...

Aktualizacja 5.09.2011
Informacje o aplikacji na wrzesień 2011

środa, 11 marca 2009

SIO (System Informacji Oświatowej) - marzec 2009

10.02.2009 - nie ma jeszcze żadnych informacji na temat wprowadzania i przekazywania danych do Systemu Informacji Oświatowej wg stanu na 31 marca 2009. SIO ma nową stronę: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio.html

7.03.2009 - dziś zauważyłem informację, że program SIO w wersji 3.6.0 zostanie opublikowany na ww. stronie w poniedziałek 9 marca 2009.

9.03.2009 - no i jest: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/pliki-do-pobrania.html

10.03.2009 - dzisiaj mają się pojawić instrukcje - jeszcze (11:26) ich nie widzę.

23:59 - nadal "białość, widzę białość"...
11.03.2009 - 10:47 - instrukcji nadal nie ma. Pojawił się za to terminarz przekazywania danych: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/43-terminarz-31-03-2009.html

11.03.2009 - 15:33 - instrukcja już jest. http://www.cie.men.gov.pl/images/stories/sio_instrukcje/Instrukcja%20dla%20SIO%20marzec%202009.pdf

2.04.2009 - Oż mór zaraza franca i trąd!!!

Jest błąd w SIO. W aktualnościach nie ma informacji, wersja programu się nie zmieniła. Informacja jest tylko w FAQ:
12.03.2009 r. - Jeżeli program SIO był ściągnięty w dniu 11.03.2009 r. raport zestawienia zbiorczego będzie błędny (liczba nauczycieli będzie podwojona). Należy wówczas jeszcze raz ściągnąć program ze strony CIE, uruchomić ponownie kreator instalacji i otworzyć plik marcowy.

cd (być może) n...

Obserwatorzy

Popularne posty