Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wifi. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wifi. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 11 stycznia 2009

Oprogramowanie dla Symbiana S60 3rd, które mam zainstalowane na mojej Nokii E70

Od roku używam Nokii E70, wyposażonej w system Symbian S60 3 edycja. Postanowiłem się pochwalić programami, które mam na niej zainstalowane i których częściej lub rzadziej używam.

  • Cryptex - prosta aplikacja do szyfrowania danych
  • Token GSM z Eurobanku
  • Bombus - klient Jabbera
  • Avantgo - aplikacja do ściągania i przeglądania stron WWW offline
  • CellPos - do tworzenia mapy nadajników sieci komórkowych (płatna)
  • putty - wiadomo - klient SSH
  • Gmail - klient Gmail :)
  • LogExport - eksportuje rejestr połączeń do pliku .CSV
  • Screenshot - zrzut ekranu do pliku w pamięci telefonu
  • VNCViewer - klient VNC
  • Mirror Lite - aplikacja zapisująca kopie wszystkich przychodzących (w wersji płatnej także wychodzących) wiadomości tekstowych
  • HandyWi - skaner sieci Wi-Fi
  • FontMagnifier - aplikacja do zmiany rozmiaru czcionki na ekranie telefonu
  • Spam Manager - filtr przychodzących połączeń i sms-ów
  • NaviExpert - nawigacja satelitarna (płatna)
  • KeePassJ2ME - rozbudowane narzędzie do zarządzania hasłami; komórkowa wersja programu KeePass
  • Swim - narzędzie do automatycznej, cyklicznej synchronizacji kalendarza, notatek, kontaktów z serwisami internetowymi (np. GooSync, MobiCal, Nokia Backup)
  • Google Maps - mapy Google w komórce. Ustalanie położenia na podstawie sygnału GPS lub lokalizacji stacji bazowych GSM/UMTS, wyznaczanie tras, widok z satelity.
  • Mobbler - mobilny odtwarzacz i scrobbler dla serwisu last.fm
  • Y-Browser - menadżer plików
  • Handy Calendar - rozbudowany zamiennik kalendarza systemowego (płatny)
Wiele z powyższych programów ma także wersje dla innych wersji Symbiana S60, S80, S90 oraz UIQ.

Ponadto korzystam z płatnej wersji usługi GooSync, umożliwiającej synchronizację kalendarza i kontaktów telefonu z Kalendarzem Google i kontaktami Gmail.

piątek, 29 sierpnia 2008

Do podłączenia np. notebooka do Liveboxa TP można użyć wbudowanej karty WiFi!

... nie jest konieczne instalowanie dostarczanej razem z Liveboxem karty USB firmy SAGEM. Wpis ten jest moim krzykiem rozpaczy po kolejnym odinstalowaniu właśnie tego ustrojstwa u kolejnych znajomych, którym jakiś serwisant wmówił, że tylko przez tę kartę da się podłączyć. NIE. Można użyć dowolnej standardowej karty WiFi, wystarczy mieć odrobinę pojęcia o konfigurowaniu sieci bezprzewodowych i przeczytać instrukcję do Liveboxa. Więcej na razie nie piszę - daję wędkę, nie rybę.

Obserwatorzy

Popularne posty