Od roku używam Nokii E70, wyposażonej w system Symbian S60 3 edycja. Postanowiłem się pochwalić programami, które mam na niej zainstalowane i których częściej lub rzadziej używam.
- Cryptex - prosta aplikacja do szyfrowania danych
- Token GSM z Eurobanku
- Bombus - klient Jabbera
- Avantgo - aplikacja do ściągania i przeglądania stron WWW offline
- CellPos - do tworzenia mapy nadajników sieci komórkowych (płatna)
- putty - wiadomo - klient SSH
- Gmail - klient Gmail :)
- LogExport - eksportuje rejestr połączeń do pliku .CSV
- Screenshot - zrzut ekranu do pliku w pamięci telefonu
- VNCViewer - klient VNC
- Mirror Lite - aplikacja zapisująca kopie wszystkich przychodzących (w wersji płatnej także wychodzących) wiadomości tekstowych
- HandyWi - skaner sieci Wi-Fi
- FontMagnifier - aplikacja do zmiany rozmiaru czcionki na ekranie telefonu
- Spam Manager - filtr przychodzących połączeń i sms-ów
- NaviExpert - nawigacja satelitarna (płatna)
- KeePassJ2ME - rozbudowane narzędzie do zarządzania hasłami; komórkowa wersja programu KeePass
- Swim - narzędzie do automatycznej, cyklicznej synchronizacji kalendarza, notatek, kontaktów z serwisami internetowymi (np. GooSync, MobiCal, Nokia Backup)
- Google Maps - mapy Google w komórce. Ustalanie położenia na podstawie sygnału GPS lub lokalizacji stacji bazowych GSM/UMTS, wyznaczanie tras, widok z satelity.
- Mobbler - mobilny odtwarzacz i scrobbler dla serwisu last.fm
- Y-Browser - menadżer plików
- Handy Calendar - rozbudowany zamiennik kalendarza systemowego (płatny)
Ponadto korzystam z płatnej wersji usługi GooSync, umożliwiającej synchronizację kalendarza i kontaktów telefonu z Kalendarzem Google i kontaktami Gmail.