Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bazy danych. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą bazy danych. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 1 października 2009

System Informacji Oświatowej (SIO) - nowy program na wrzesień 2009

Już są informacje o SIO na wrzesień.

Aktualizacja 30.08.2009
SIO ewoluuje! Pojawiły się wersje 3.7.01 oraz 3.7.02. Do pobrania pod powyższym linkiem. Czy MEN się wstydzi tych poprawek, że informacje o nich zamieszczane są tak dyskretnie na stronie opisanej tylko wewnątrz programu? Oto jej adres pro publico bono: http://esio.men.gov.pl/updates/changes.html

Aktualizacja 31.08.2009
Już jest 3.7.03

Aktualizacja 5.09.2009
Zauważyłem 3.7.05!

Aktualizacja 7.09.2009
3.7.06...

Aktualizacja 13.09.2009
W międzyczasie pojawiły się wersje 3.7.07, 3.7.08 i - ostatnia jak na razie - 3.7.09. Notabene straszne kuriozum, bo... ma możliwość wyłączania sprawdzania aktualizacji.

Aktualizacja 15.09.2009

Jeszcze na ostatnią chwilę wyskoczyła wersja 3.7.10 :-P

Aktualizacja 21.09.2009

i mamy 3.7.11!

Aktualizacja 22.09.2009

3.7.11 zniknęła z listy aktualizacji, wciąż najnowszą jest 3.7.10

Aktualizacja 24.09.2009

3.7.11 ponownie pojawiła się na liście, są też pliki do pobrania. Oraz terminy przekazywania danych wg stanu na 30 września.

Aktualizacja 26.09.2009

Wczoraj pojawiła się wersja 3.7.12

Aktualizacja 30.09.2009

Jest już wersja 3.7.13

c.d. - być może -  n...

Aktualizacja 5.09.2011
Informacje o aplikacji na wrzesień 2011

środa, 11 marca 2009

SIO (System Informacji Oświatowej) - marzec 2009

10.02.2009 - nie ma jeszcze żadnych informacji na temat wprowadzania i przekazywania danych do Systemu Informacji Oświatowej wg stanu na 31 marca 2009. SIO ma nową stronę: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio.html

7.03.2009 - dziś zauważyłem informację, że program SIO w wersji 3.6.0 zostanie opublikowany na ww. stronie w poniedziałek 9 marca 2009.

9.03.2009 - no i jest: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/pliki-do-pobrania.html

10.03.2009 - dzisiaj mają się pojawić instrukcje - jeszcze (11:26) ich nie widzę.

23:59 - nadal "białość, widzę białość"...
11.03.2009 - 10:47 - instrukcji nadal nie ma. Pojawił się za to terminarz przekazywania danych: http://www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/43-terminarz-31-03-2009.html

11.03.2009 - 15:33 - instrukcja już jest. http://www.cie.men.gov.pl/images/stories/sio_instrukcje/Instrukcja%20dla%20SIO%20marzec%202009.pdf

2.04.2009 - Oż mór zaraza franca i trąd!!!

Jest błąd w SIO. W aktualnościach nie ma informacji, wersja programu się nie zmieniła. Informacja jest tylko w FAQ:
12.03.2009 r. - Jeżeli program SIO był ściągnięty w dniu 11.03.2009 r. raport zestawienia zbiorczego będzie błędny (liczba nauczycieli będzie podwojona). Należy wówczas jeszcze raz ściągnąć program ze strony CIE, uruchomić ponownie kreator instalacji i otworzyć plik marcowy.

cd (być może) n...

piątek, 29 sierpnia 2008

System Informacji Oświatowej (SIO) - nowy program na wrzesień 2008

Na stronie MEN jest już SIO wersja 3.5 (na 10 i 30 września 2008) oraz aktualne terminy przekazywania baz danych. Jest również dostępna aplikacja do wypełniania formularza EN-3 na rok 2008.

Aktualizacja 3.09.2008: w SIO 3.5 znaleziono błąd, należy pobrać i zainstalować wersję 3.5.1.

Aktulizacja 11.09.2008: w SIO 3.5.1 znaleziono błąd, należy pobrać i zainstalować wersję 3.5.2

Aktualizacja marzec 2009: patrz wpis http://mrc68.blogspot.com/2009/02/sio-marzec-2009.html 

Aktualizacja 5.09.2011
Informacje o aplikacji na wrzesień 2011

niedziela, 8 lipca 2007

Eksport danych z baz Paradox do .txt

Potrzebowałem dostać się do danych zapisanych w bazie w formacie Paradox. Nie chciało mi się pisać żadnego quick and dirty tool, więc znalazłem Exportizer'a. W wersji darmowej pozwala na eksport danych do pliku: .txt, .html, .xml, .rtf, .xls, .csv i .dbf. I wystarczy :) Aha, program czyta też z baz dBase. Patrz: Vitaliy Levchenko software

SQL z linii komend dla ODBC

Szukałem jakiegoś prostego narzędzia do wykonywania zapytań SQL do bazy MS Access z linii poleceń (docelowo z pliku BAT na wielu takich bazach). No i znalazłem, i to darmowy: t4eSQL. Programik wykorzystuje ODBC. Składnia:

dla zdefiniowanego źródła ODBC:
t4esql -d:"DSN:nazwa_zrodla" -q:"select * from tabela;"

dla dowolnej bazy Accesowej
T4eSql.exe -d:"Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};dbq=d:\sciezka\baza.mdb" -q:"select * from tabela;"

i już.

Patrz: tools4ever

Obserwatorzy

Popularne posty