Pokazywanie postów oznaczonych etykietą darmowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą darmowe. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 1 listopada 2010

Amazon Web Services za darmo dla nowych użytkowników

Od 1 listopada 2010 Amazon Web Services wprowadza nowe, bezpłatne limity użytkowania wybranych usług - dla nowych użytkowników. Oferta jest ważna przez rok. Miesięczne limity obejmują m.in. 750 godzin użytkowania Amazon EC2 Linux Micro Instance, 10 GB przestrzeni Amazon Elastic Block Storage, 5 GB przestrzeni Amazon S3 Storage, 30 GB ruchu oraz kilka innych usług. Cała oferta jest tu: http://aws.amazon.com/free/?tag=gmgamzn-20

niedziela, 11 stycznia 2009

Program do rozliczenia podatku PIT za rok 2008

Jak co roku, polecam program PITy 2008 autorstwa przedsiębiorstwa "IPS Przedsiębiorstwo Informatyczne". Przyłączam się też do apelu autorów o skorzystanie z możliwości przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Przypominam, że formularze PIT-11 powinniśmy dostać do 28 lutego 2009, a zeznanie złożyć do 30 kwietnia 2009.

Zobacz też Kalendarz podatnika na stronach Ministerstwa Finansów.
Dla twardzieli ;-) rozliczających się bez komputerowego wsparcia - wzory formularzy PIT-36, PIT-37, PIT-38 wraz z objaśnieniami na stronie Ministerstwa Finansów.

Oprogramowanie dla Symbiana S60 3rd, które mam zainstalowane na mojej Nokii E70

Od roku używam Nokii E70, wyposażonej w system Symbian S60 3 edycja. Postanowiłem się pochwalić programami, które mam na niej zainstalowane i których częściej lub rzadziej używam.

  • Cryptex - prosta aplikacja do szyfrowania danych
  • Token GSM z Eurobanku
  • Bombus - klient Jabbera
  • Avantgo - aplikacja do ściągania i przeglądania stron WWW offline
  • CellPos - do tworzenia mapy nadajników sieci komórkowych (płatna)
  • putty - wiadomo - klient SSH
  • Gmail - klient Gmail :)
  • LogExport - eksportuje rejestr połączeń do pliku .CSV
  • Screenshot - zrzut ekranu do pliku w pamięci telefonu
  • VNCViewer - klient VNC
  • Mirror Lite - aplikacja zapisująca kopie wszystkich przychodzących (w wersji płatnej także wychodzących) wiadomości tekstowych
  • HandyWi - skaner sieci Wi-Fi
  • FontMagnifier - aplikacja do zmiany rozmiaru czcionki na ekranie telefonu
  • Spam Manager - filtr przychodzących połączeń i sms-ów
  • NaviExpert - nawigacja satelitarna (płatna)
  • KeePassJ2ME - rozbudowane narzędzie do zarządzania hasłami; komórkowa wersja programu KeePass
  • Swim - narzędzie do automatycznej, cyklicznej synchronizacji kalendarza, notatek, kontaktów z serwisami internetowymi (np. GooSync, MobiCal, Nokia Backup)
  • Google Maps - mapy Google w komórce. Ustalanie położenia na podstawie sygnału GPS lub lokalizacji stacji bazowych GSM/UMTS, wyznaczanie tras, widok z satelity.
  • Mobbler - mobilny odtwarzacz i scrobbler dla serwisu last.fm
  • Y-Browser - menadżer plików
  • Handy Calendar - rozbudowany zamiennik kalendarza systemowego (płatny)
Wiele z powyższych programów ma także wersje dla innych wersji Symbiana S60, S80, S90 oraz UIQ.

Ponadto korzystam z płatnej wersji usługi GooSync, umożliwiającej synchronizację kalendarza i kontaktów telefonu z Kalendarzem Google i kontaktami Gmail.

czwartek, 1 stycznia 2009

Kalendarz na rok 2009 do wydrukowania


Jeśli komuś się przyda, to niech korzysta. Kalendarz na rok 2009 w formacie GIF i PDF, do wydrukowania i edycji.

I druga wersja: GIF i PDF.

Rok 2009 nie jest przestępny, liczy sobie 365 dni.

-- Aktualizacja 27.07.2009 --

Jest już kalendarz na rok 2010.

2.08.2010: Dodałem kalendarz na rok 2011 

Lista przydatnych programów, których używam do ułatwiania sobie pracy przy komputerze

I najnowsze zaobserwowane przeze mnie wersje (stan na 1.1.2009):

Firefox: 3.0.5 (2008-12-16)
+ Google Toolbar: 3.1.20080730W (2008-07-30)
+ DownThemAll: 1.1 (2008-12-31)
+ Gmail Space: 0.5.97 (2008-10-15)
+ Fast Video Download: 1.6.1 (2008-06-28)
+ Video DownloadHelper: 3.5.1 (2008-11-25)
+ FireFTP: 1.0.3 (2008-12-14)
+ Google Notepad: 1.0.0.22 (2008-09-08)
Firefox 2.0.0.x: 2.0.0.20 (2008-12-18)
Netscape Navigator: 9.0.0.6 (2008-02-20)
Opera: 9.63 (2008-12-16)
WebShot: 1.65 (2008-12-16)
wget: 1.11.4 (2008-06-29)
SeaMonkey: 1.1.14 (2008-12-16)
Thunderbird: 2.0.0.19 (2008-12-30)
Pegasus Mail: 4.41 (2006-06-01)
Mercury/32: 4.62 (2008-06-22)
sendmail: 8.14.3 (2008-05-03)
blat: 2.6.2 (2007-02-25)
Core FTP LE: 2.1.1589 (2008-12-31)
Bogofilter: 1.1.7 (2008-05-04)
Clam Antivirus: 0.94.2 (2008-11-26)
ClamWin: 0.94.1 (2008-11-09)
AVG Free: 8.0.176a1400 (2008-12-04)
Ad-Aware 2008: 7.1.0.11 (2008-11-05)
avast! 4 Home Edition: 4.8.1229 (2008-07-23)
AbiWord: 2.6.5 (2008-11-30)
OpenOffice.org: 3.0 (2008-10-13)
Word Viewer: 1 (2007-09-26)
PowerPoint Viewer 2007: 1 (2006-12-05)
Excel 2003 Viewer: 1.0 (2004-12-20)
Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint 2007: 3 (2008-03-06)
Samba: 3.2.6 (2008-12-10)
Apache: 2.2.11 (2008-12-14)
PHP: 5.2.8 (2008-12-08)
SSLBridge Samba Web Client: 1.5 (2006-12-05)
PostgreSQL: 8.3.5 (2008-11-03)
MySQL: 5.1.30 (2008-11-14)
SQLite: 3.6.7 (2008-12-16)
Slackware: 12.2 (2008-12-10)
Knoppix: 5.3.1 (2008-03-26)
Slax: 6.0.9 (2008-12-12)
OpenSSH: 5.1p1 (2008-07-21)
OpenSSL: 0.9.8i (2008-09-15)
OpenSSL: 0.9.7m (2007-02-23)
TrueCrypt: 6.1a (2008-12-01)
GnuPG: 1.4.9 (2008-03-26)
putty: 0.60 (2007-04-29)
WinSCP: 4.1.8 (2008-12-01)
Wireshark: 1.0.5 (2008-12-10)
TightVNC: 1.3.9 (2007-05-08)
SIW (System Information for Windows): 2008-12-16 (2008-12-16)
HWiNFO: 5.2.5 (2008-11-04)
HWiNFO32: 2.36 (2008-12-16)
SpeedFan: 4.37 (2008-11-21)
CD-Bremse: 1.48 (2007-12-26)
GParted: 0.4.1 (2008-11-29)
GParted-Live: 0.4.1-2 (2008-12-28)
Sysinternals: - (2008-12-19)
xpy: 0.10.9 (2008-12-04)
UnxUtils: - (2008-03-01)
IrfanView: 4.23 (2008-12-29)
XnView: 1.95.4 (2008-11-19)
Picasa: 3.1 Build 70.71 (2008-12-16)
BIT-View: 2.00.10 (2007-05-05)
Inkscape: 0.46 (2008-03-24)
GIMP: 2.6.2 (2008-10-30)
ImageMagick: 6.4.8-3 (2008-12-30)
Foxit Reader: 3.0 build 1301 (2009-01-01)
Ghostscript: 8.63 (2008-08-01)
PDFCreator: 0.9.6 (2008-09-19)
Miranda-IM: 0.7.13 (2008-12-19)
Skype: 3.8.0.188 (2008-11-19)
Gadu-Gadu: 7.7.3746 (2008-03-31)
WinRAR: 3.80 (2008-09-30)
7-zip: 4.63 (2008-12-31)
GoodSync: 7.6.0 (2008-12-25)
AllwaySync: 9.0.1 (2008-12-24)
Winamp: 5.541 (2008-08-04)
VirtualDub: 1.8.7 (2008-12-28)
Audacity: 1.2.6 (2007-11-15)
MediaCoder: 0.6.1.4045 (2008-02-03)
Exact Audio Copy (EAC): 0.99 prebeta 4 (2008-01-24)
K-Lite Mega Codec Pack: 4.4.5 (2008-12-23)
Daemon Tools: 4.30.3 (2008-12-29)
USBDLM: 4.2.4 (2008-12-03)
JkDefrag: 3.36 (2008-08-31)
Nokia PC Suite: 7.1.18.0 (2008-11-26)
eMule: 0.49b (2008-08-01)
aMule: 2.2.3 (2008-12-28)

środa, 16 stycznia 2008

Rozliczenie podatku PIT za rok 2007

Jak co roku, czeka nas rozliczenie podatku od dochodów (PIT). Jak co roku, skorzystam z programu PITy przedsiębiorstwa IPS. Program jest od 10 lat udostępniany za darmo, a proponowaną formą zapłaty jest przekazanie 1 % podatku na rzecz wskazanej przez autora organizacji pożytku publicznego. Polecam ten program, dostępny pod adresem http://pit.dobry.pl/.
Jak co roku, polecam odczekać, aż program okrzepnie i zostaną naniesione wszelkie niezbędne poprawki i uzupełnienia (patrz -> historia aktualizacji).

Przypominam, że do końca lutego 2008 (29.02.2008) płatnicy powinni wysłać nam formularze PIT-11 (PIT-8S, PIT-11A, PIT-8C), a nasze rozliczenie należy dostarczyć do Urzędu Skarbowego do 30 kwietnia 2008 r. Zobacz pełny kalendarz podatnika będącego osobą fizyczną na stronach Ministerstwa Finansów.

Do wypełniania małej liczby druków PIT-11 polecam program Druki IPS.

REKLAMA

Jak rozliczyć zagraniczne dochody i wypełnić PIT-36

środa, 26 grudnia 2007

Kalendarz na rok 2008 do wydrukowania

Pro publico bono... komu się to przyda, niech korzysta. Kalendarz na rok 2008 w formacie GIF(1), GIF(2) i PDF do samodzielnego wydrukowania, a jak ktoś ma zacięcie, to i do edycji...

Aktualizacja 30.09.2008: wrzuciłem kalendarz na rok 2009.
Aktualizacja 27.07.2009: Jest już kalendarz na rok 2010.
Aktualizacja 2.08.2010: Dodałem kalendarz na rok 2011 

Zobacz inne wpisy poświęcone kalendarzom.

sobota, 1 grudnia 2007

Jak zobaczyć plik DGN?

... nie mając Microstation? Skorzystać z Bentley View! Jest to darmowa przeglądarka plików DGN oraz AutoCad-owskich DWG i DXF, umożliwiająca ich oglądanie, wydruk i eksport do PDF. W celu pobrania należy się zarejestrować na stronie Bentley'a.

piątek, 16 listopada 2007

Jak podejrzeć plik HPGL?

Można w Corelu. Ale nie każdy go ma. Dlatego polecam darmową alternatywę: BIT-View autorstwa TGSoft GmbH. Czyta pliki HPGL2/RTL oraz TIF i JPEG. Wersja darmowa nie umożliwia drukowania. Ale umożliwia zapis obrazka do pliku rastrowego :)

piątek, 27 lipca 2007

Darmowe jazzowe MP3

Acid Jazz, Bebop Jazz, Blues, Contemporary Jazz, Free / Avante Garde, Funk Jazz, Fusion Jazz, Latin / World, Latin Jazz, Mainstream Jazz, Pop Jazz, Reggae & Electronic & HipHop, Smooth Jazz, Streaming Interviews, Swing Jazz , Vocal Jazz - na JazzPromo.

Jazz i nie tylko - country, bluegrass, folk etc. - za darmo do słuchania lub ściągnięcia - http://music.download.com/

Miłego słuchania :)

Obserwatorzy

Popularne posty