poniedziałek, 31 marca 2008

Plus addressing - hall of shame...

Co to jest "plus addressing"? Bardzo przydatna (albo bezużyteczna, jak kto na to woli patrzeć) cecha adresów e-mail, które po lewej stronie małpy mogą mieć znaki nie tylko [a-zA-Z0-9._], ale też kilka innych [!#$%&"*+-=?^_`{|}~] (RFC 2822). Nie wierzycie? Kto ma konto Gmail, niech sobie wyśle na nie list na adres login+!#$%&*+-=?^_`{|}~@gmail.com (ostrożnie tylko z cudzysłowami, muszą być do pary). I co, doszło? Gmail, a także serwery pocztowe oparte o sendmaila, maile wysłane na takie adresy dostarczają na konto lokalne o nazwie składającej się z części przed pierwszym plusem.
Postanowiłem uporządkować swoją korespondencję i utworzyć odpowiednie adresy "funkcyjne" dla różnych serwisów, w których jestem zapisany. No i klops. Bo wiele serwisów odrzuca takie adresy, pomimo że nie powinny ingerować w lewą część adresu (RFC 3696). I kogo my tu mamy?

Allegro. Adresu z + nie przyjmuje. Na list z prośbą o poprawę tego otrzymałem dość szybko odpowiedź, że "Serwis nie ma w chwili obecnej zamiaru zmieniać zasad dotyczących używania adresów e-mail." A konkurencja potrafi... (patrz niżej).

eraomnix. Adresu z + nie przyjmuje. Podziękowali za sugestię...

Agito. Adresu z + nie przyjmuje. Sprawa została przekazana do działu technicznego. Poczekamy, zobaczymy.

bzwbk.pl (terminarz). Adresu z + nie przyjmuje. Jeszcze prośby nie pisałem.

A oto serwisy, które nie robią z tego tytułu problemów i adresy z "+" przyjmują:

Monetto.pl; NaszaKlasa.pl; Fotka.pl; bankier.pl; inteligo.pl; ebay.com; yahoo.com; paypal.com; swistak.pl

Listy "shame" i "fame" będą uzupełniane w miarę nabierania doświadczeń...


Brak komentarzy:

Obserwatorzy

Popularne posty